gorila.co.il

חיפוש
מובילים

מאיפה ההובלה

הובלות בצפון

(17 מובילים)
הכניסו את מיקומכם לקבלת חברות הובלות לידכם :
X
 

הובלות בצפון

ישראל מחולקת לשלושה חלקים עיקריים צפון, מרכז ודרום. בצפון הארץ ישנן ערים ומושבים קיבוצים וישובים קהילתיים. חלק מהישובים הם בעלי ייחוד שיש רק בצפון הארץ כמו עמירים למשל שהוא כפר המבוסס על צמחונות וטבעונות. כל התושבים המתגוררים במקום עוסקים בתחום ומתקיימים מגידול צמחים ותבלינים, מהרצאות בנושא וקיום סדנאות אוכל למיניהן. כך יש עוד נקודות התיישבות שעוסקות בתחומי החיים השונים.

 

מי עובר לצפון ומתי צריך הובלות בצפון

·עמירים ושכמותה עלו לקרקע כקומץ של אנשים גרעין של אנשים מכל הארץ שבחר במקום כדי לקיים עורך חיים משל עצמם. עם השנים התווספו חברים נוספים ליישובים אלו ממרכז ודרום הארץ. לעומתם מספר העוזבים קטן והיישובים צמחו ושגשגו.

·אנשים רבים שהמעבר לצפון הארץ אילץ אותם להשתמש בשירותי הובלות מהמרכז והדרום הבינו את הפוטנציאל של הקמת חברת הובלות בצפון על מנת  לתת שירות לתושבי הצפון שעוברים מישוב אחד לשני או עוברים מדירה אחת לשנייה בין אם זה בתוך היישובים, הערים או מעבר ברחבי הצפון כולל מעבר למגורים על רמת הגולן.

·רוב תושבי קצרין שברמת הגולן הם אנשים שעזבו את היישובים בצפון והעדיפו להתגורר על הגולן. רבים מבין התושבים הם עולים חדשים, בעיקר מחבר העמים, שחיפשו איכות חיים ומסגרות חיים שונות מאלו שהם מכירים.

·הובלות בצפון מתקיימות גם על ידי הצבא. כלים כבדים, טנקים תותים  וציוד הנדסי שמועברים ממקום כלשהו בארץ לכיוון הצפון מועברים על ידי משאיות וטריילרים שאליהם מתלווה המשטרה הצבאית והם נראים על כבישי הצפון נעים לכיוון היעד.

 

בעבר היו צעירים ממרכז הארץ עוברים לגור במצפים שהוקמו בצפון. רבים מהם החליטו לאחר מספר שנים לעזוב את המקום, מכל מיני סיבות, ולחזור למכרז הארץ. את תכולת הבית שלהם הם העבירו למרכז באמצעות חברות הובלות בצפון. קביעת גודל המשאית להובלת התכולה נקבעה בעקבות הבדיקה שעשו מנהלי חברת הובלות בצפון לגבי מספר האריזות והמטלטלים שיש להעביר.

 

תושבים מהמגזר החרדי שעוברים להתגורר במקומות שנקבעים על ידי רבני העדה נאלצים לא אחת לשכור את שירותיהן של חברות הובלות בצפון כדי להעביר את תכולת הבית מנקודה אחת לשנייה באם הרבה קבע שיש לעבור מישוב אחד בצפון לשני.

 

הובלות בצפון הן גם בתחום הובלת תוצרת חקלאית. רוב הקיבוצים והיישובים הם בעלי מטעים של פירות עונתיים. חלק מהמושבים מגדלים עופות לשחיטה או לביצים. רוב הסחורה משונעת לכיוון המרכז. בכל בוקר ניתן לראות שיירות של משאיות מהצפון שמובילות את התוצרת החקלאית למרכז הארץ לשווקים. יש גם הובלות בצפון שמובילות סחורות לנמל התעופה ולנמלי הים.

 

יש שני סוגים של הובלות בצפון:

·הובלות פרטיות. חברה בבעלות  פרטית שמעניקה שירותי הובלות ללקוחות על פי הזמנתם בין אם חד פעמית או יותר.

·חברות הובלה המשתייכות לקיבוצים וישובים ומתנהלות הקואופרטיב. המשאיות נשלחות לבצע עבודות הובלות בצפון על פי סידור עבודה שנקבע על ידי אדם שמונה להיות סדרן.

·חברות הובלה מקומיות כלומר לקיבוץ או מושב יש את המשאיות שלו לבצע את כל ההובלות הנדרשות לסחורות מהמקום לשווקים. בדרך כלל המשאיות הן בבעלות הישוב הנהג יכול להיות שכיר מהמקום או מחוצה לו.

 

מי מאתנו לא קרא או שמע על אכזבה של לקוח מחברת ההובלות אתה היה בקשרי עבודה. לא תמיד מקבלים את אשר הובטח ולשם כך כדאי לערוך הסכם כתוב על אופן העבודה, לוח הזמנים והעלויות. כתב הסכום זה יכול לשמש בעתיד למקרה של אי הסכמות ופרשנויות שונות.

 

חשוב לבדוק הכול לפני סגירת קבוצת עבודה וחברת הובלות

·אנחנו בודקים בדיקות מעמיקות לפני רכישת כל דבר. עד שאין לנו את המידע הכולל אנחנו לא מתחייבים על רכישה אז למה לא לעשות אותו דבר לגבי חברות הובלות בצפון. לא כולם נותנים את אותו שירות. לא כל הצוות המוביל הוא בעל ידע ומקצועיות. זוהי סיבה מספיק טובה לבדוק ולקבל מידע מבני משפחה, מכרים, חברים שביצעו הובלות בצפון והם יכולים לתת המלצה על חברה שעשתה את העבודה לשביעות רצונם או להאיר את עינינו לגבי חברה שהשירות לא היה טוב בעיניהם.

·משטרת ישראל עוצרת בכבישים נהגי משאיות העוסקים בהובלות של ציוד ופסולת על מנת לבדוק את רישיון הנהג והאם עמד בתנאי החוק כמו משקל המטען, כיסויי תפזורת ובדיקות מכניות למשאית. לא פעם צפינו בטלוויזיה כיצד מורדת משאית הובלות בצפון מהכביש בגלל שלא עמדה בתנאי כלשהו של החוק.

·באזור הצפון שיש בו כבישים רבים עם עליות וירידות קיימת חשיבות גבוהה לתחזוקת הרכבים וזאת על מנת למנוע תאונה והדרדרות של הרכב. במיוחד בכבישים הצרים לעליה וירידה מהגולן או בנסיעה בכביש המתפתל מצמח לכפר תבור.

 
כל הזכויות שמורות ל GORILA.CO.IL ©